Selectează o Pagină

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Episcop Vicar Atanasie de Bogdania, Asociația „San Lorenzo dei romeni” ETS,  în strânsă colaborare cu Parohia „Înălțarea Sfintei Cruci” din Roma (3),  Parohia „Sfânta Cuv. Mc. Anastasia Romana” din Albano – Genzano și Parohia „Sfântul Proroc Ilie Tesviteanul” din Rignano Flaminio, au întreprins o acțiune social filantropică destinată familiilor și copiilor care sunt găzduiți de către Casele: Peter Pan, Casa Ronald McDonald, Casa di Andrea, Casa Amica și Casa Cuore di mamma.

Respectând cu strictețe toate regulile și normele sanitare în vigoare, specifice situației pandemice actuale, au fost dăruite familiilor, pachete cu alimente din partea parohiilor.

Pe această cale, dorim să aducem mulțumiri voluntarilor Asociației „San Lorenzo dei romeni ETS” și parohiilor pentru colaborare și implicare în organizarea, derularea și realizarea proiectului !

Slavă lui Dumnezeu pentru toate ! 

Vizite: 60