Selectează o Pagină

Odată cu inițierea campaniei de completare a declarațiilor de venit (730, etc.), Asociația „San Lorenzo dei Romeni” a Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei vă îndeamnă să veniți în ajutorul acesteia și în acest an, prin introducerea pe declarația de venit, la rubrica asocțiațiilor cu profil social, a codului fiscal 97558250581.

Finalitatea fondurilor colectate prin intermediul campaniei 5 per mille se va concretiza în activități sociale precum: adopția la distanță a copiilor din familii defavorizate, ajutorarea săracilor, a pribegilor, a celor afectați de pandemia covid 19, a copiilor bolnavi din spitale (Bambino Gesù), etc.

Mai multe detalii despre campania 5 per mille puteți descoperi vizitând pagina de web: https://episcopia-italiei.ro/social/5per1000-2/


Vizite: 10