Selectează o Pagină

Cu ajutorul Domnului și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, Asociația „San Lorenzo dei Romeni”, în colaborare cu Episcopia Ortodoxă Română a Italiei, a reușit să ducă la bun sfârșit proiectul „Bucuria Nașterii Domnului prin zâmbet de copil” și să dăruiască o mângâiere familiilor și copiilor aflați în suferință la spitalul Bambino Gesù din Roma și în structurile adiacente acestuia care-i găzduiesc : Casa Peter Pan, Casa Ronald Mcdonald și Casa Amica Onlus.

Astfel, odată cu apropierea Praznicului Nașterii Domnului, respectând întru totul regulile și normele sanitare în vigoare, specifice situației pandemice actuale, nădăjduim că am adus o bucurie copiilor și părinților acestora, prin oferirea în dar a unor pachete cu lucruri de primă necesitate, dar și prin conținutul cărților cu tematică religioasă.

În speranța că le-am readus zâmbetul și nu i-am lăsat să se simtă singuri, departe de casă și în suferință, dăm slavă Domnului pentru toate darurile Sale și îl rugăm să binecuvinteze pe acești copii și pe părinți cu multă sănătate! 

Vizite: 13