Selectează o Pagină

Cu ajutorul Domnului, cu binecuvântarea Preasfintitului Părinte Episcop Siluan și cu îndrumarea Preasfințitului Părinte Arhiereu-Vicar Atanasie de Bogdania, in data de 22 Mai 2020, Centrul Eparhial al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, în colaborare cu Asociația San Lorenzo dei Romeni, a întreprins o acțiune social-filantropică dedicată familiilor și copiilor aflați în suferință la Spitalul Bambino Gesu din Roma, respectiv la casele care-i găzduiesc : Casa Peter Pan, Casa Ronald Mcdonald și Casa Amica Onlus.

Respectând toate regulile și normele sanitare în vigoare, s-au oferit pachete la cele 25 de familii aflate în cadrul acestor structuri.

Aceste întalniri ne-au oferit posibilitatea dialogului cu coordonatorii caselor vizitate in vederea implementării unor proiecte sociale comune.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

Ana-Maria Obreja

Președinte Asociația San Lorenzo dei Romeni a EORI 

Vizite: 36