Selectează o Pagină

Așa cum am anunțat deja pe site-ul Episcopiei noastre, proiectul de colaborare cu Associazione Medici Senza Frontiere din Italia prevede în primul rând o campanie de informare despre toate aspectele legate de Coronavirus. În acest sens am primit mai multe materiale informative în italiană (o parte dintre ele vor fi traduse și în românește), care au fost distribuite deja tuturor clericilor din Episcopia noastră pentru a le face cunoscute credincioșilor.

Aceste materiale le postăm și aici, pe site-ul Sectorului Social al Episcopiei, pentru ca să fie la îndemâna tuturor celor care doresc să se documenteze asupra acestei problematici create de prezența virusului Covid 19.

De asemenea, reamintim tuturor celor interesați că în seara aceasta (n.r. 21 mai 2020), la ora 18:20, va fi primul curs on line gratuit pe aceeași temă, susținut de Ass. Medici Senza Frontiere, la care poate participa oricine dorește.

Pentru participare se accesează acest link: https://zoom.us/j/92926337716?pwd=VDE2Nk8xSmIwekFEYjQvamNBQzNtZz09

Meeting ID: 929 2633 7716
Password: 889917

 

Pr. Ilie Ursachi


Descărcați materialele informative accesând link-urile următoare:

Vizite: 25