Selectează o Pagină

Cu binecuvântarea PS Părinte Episcop Siluan și cu povățuirea PS Părinte Episcop Vicar Atanasie de Bogdania, în zilele premergătoare Praznicului Învierii Domnului din anul 2020, clericii și misionarii de la Centrul Eparhial s-au implicat în activități sociale și pastorale prin cercetarea persoanelor și ale familiilor izolate la domiciliu în casele lor și  a celor din Casele de Găzduire ale bolnavilor precum Piter Pan, McDonald, Casa Amica și distribuirea de bunuri alimentare precum și paști. De asemenea au fost vizitate numeroase persoane aflate în spitalul Bambino Gesù atât adulți cât și copii. Aceste acțiuni de binefacere au menirea să întregească ceea ce se face deja prin slujbele și rugăciunile care se transmit online dăruind sprijin duhovnicesc și mângăiere sufletescă tuturor celor care trăiesc în izolare de aproape două luni de zile. 

Vizite: 18