Selectează o Pagină

În Sâmbăta lui Lazăr, hramul Paraclisului parohiei Verona I, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie,  s-a organizat o acțiune de ajutorare a familiilor din parohie, aflate în dificultate.

Această acțiune face parte din proiectul social  “Caravana dăruirii” realizat de Episcopia noastră.

Astfel, s-au ajutat 48 de familii, distribuind-se 280 kg de pește proaspăt, 75 kg de dulciuri pentru copii și 400 kg de alimente neperisabile. Totodată, părintele paroh și voluntarii au adus și mângâiere sufletească distribuind: agheasmă, anafură și untdelemn de la Sfântul Maslu.

Mulțumim pe această cale familiilor Loghin Ovidiu și Cristan Vasile, care s-au implicat în achiziționarea unei părți din produse.

Rugăm pe Bunul Dumnezeu să înmulțească bunătățile în casele celor ce au jertfit iar cei care primesc darurile să-L slăvească pe Dumnezeu pentru dragostea Sa față de neamul omenesc.

Pr. Gabor Codrea

Vizite: 10