Selectează o Pagină

Noile reguli impuse de autorități în ultima vreme au schimbat viața noastră de zi cu zi, dar respectând cu strictețe  măsurile de prevenire și limitare a eventualelor îmbolnăviri cu noul virus, Biserica cea vie a lui Hristos nu se autoizolează duhovnicește, ci dimpotrivă își intensifică activitatea, încredințați fiind că slujim Domnului atunci când ne punem în slujba fraților Săi preamici (Matei 25 , 40) care sunt la nevoie în aceasta perioadă.

Cu voia Domnului, din jertfa binefăcătorilor și cu ajutorul voluntarilor, Parohia Ortodoxă Română Sfântul Apostol Andrei din Montefiascone a distribuit haine și încălțăminte mai multor familii din cuprinsul parohiei, iar circa 20 de familii au primit ajutoare constând în produse alimentare per un totale de circa 200 Kg. De asemenea a fost înființat în incinta unui punct de desfacere, un mic raion alimentar cu produse de primă necesitate, care pot fi luate gratis de cei care au nevoie. Dar nu ne oprim aici,  activitatea noastră fiind încă în curs de desfășurare și va continua în acest sens pe toată durata perioadei de restricții impuse de autorități. 

Vizite: 13