Selectează o Pagină

Multe bucurii am avut de-a lungul anilor ca preot în această comunitate, bucurii datorate  credincioșilor. Azi e una din zilele acelea… Deși am făcut SFÂNTA LITURGHIE cu biserica de zid goală,  am înțeles încă o dată că BISERICA a fost plină,  rugăciunea noastră  depășind limitele fizice. Bucuria a fost cu atât mai mare cu cât am văzut o reacție imediată la solicitarea pe care am făcut-o, și deja ieri o familie a avut ocazia să simtă că nu e singură în această perioadă dificilă, iar azi alte cinci.

Mulțumirea, recunoștința și rugăciunea acestor oameni pentru binefăcătorii lor sunt mai de preț decât toate câștigurile din această lume, pentru că pot fi pentru noi la Judecată biletul de intrare în viața cea fericită așa cum Însuși Domnul zice: “întrucât ați făcut acestor frați mai mici ai Mei, Mie Mi-ați făcut….” (Mt. 25,40).  Mulțumesc tuturor celor care s-au mobilizat deja dar și celor care o vor face de acum încolo pentru dragostea pe care o arată aproapelui. Domnul să răsplătească însutit.

Pr. Ciprian ( un semănător bucuros că sămânța aduce rod)

Vizite: 1