Cu îngăduința Domnului, binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și nu în ultimul rând, dragostea credincioșilor Parohiei Massa, astăzi, vineri 20 decembrie, au plecat spre România, mai multe colete vestind Nașterea Domnului.

Copii Centrului de zi Hărmăneasa din Comuna Heleșteni, jud. Iași, vor primi întru bucuria Nașterii Domnului, 29 de ghiozdane conținând: recuzite, dulciuri, căciulițe și ciorapi.

Pe lângă aceștia, o familie cu șapte membri, din satul Oboroceni, comuna Heleșteni, jud. Iași, va primi cadouri constând în alimente, haine, mai multe jucării și dulciuri.

Mulțumim tuturor donatorilor și făcătorilor de bine, enoriașilor Parohiei Massa și desigur, Mult-înduratului Dumnezeu, pentru bucuria de a ne îngădui să fim de folos fraților noștri și de a ne bucura întru bucuria lor.

                                                                                      Preot Paroh Dragoș PAVEL 

Vizite: 5