Cu ajutorul Domnului, astăzi 24 octombrie 2019, după patru ani consecutivi de colaborare,  am reînnoit contractul pentru anul 2020 între “Associazione Banco Alimentare ONLUS” și Parohia Ortodoxă “Sf. Mc. Acachie” din Crotone. Acestă strânsă colaborare constă în distribuirea alimentelor neperisabile persoanelor si familiilor aflate in dificultate, încercând să urmăm îndemnul Mântuitorului care zice “…întrucât ați făcut unui dintr-acești frați ai Mei, prea mici,  Mie Mi-ați făcut” Mt. 25,40.

Conform bilanțului pe anul 2018 am reușit să punem pe mesele nevoiașilor cantitatea de 5,82 tone de alimente neperisabile.

Totodată aduc mulțumiri deosebite persoanelor voluntare care, cu mare dăruire, participă la această frumoasă lucrare în slujba aproapelui nostru.

A Domnului fie slava in vecii vecilor!

Consemnat de Pr. Ivan Dobroțchi 

Vizite: 35