Catehezele Triodului – De la școala smereniei la școala pocăinței | PS Atanasie de Bogdania va susține o cateheză despre pregătirea pentru Postul Mare la Centrul Eparhial – 15 februarie 2020 (orele 18.00)

 

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, sâmbătă, după slujba Vecerniei (ce va începe la orele 18.00), 15 februarie 2020, la Paraclisul „Adormirea Maicii Domnului” din incinta Centrului Eparhial de la Roma, Preasfințitul Părinte Arhiereu-Vicar Atanasie de Bogdania va iniția o nouă serie a proiectului Catehezele Triodului, desfășurat anul acesta sub tematica „De la școala smereniei la școala pocăinței”.
Cateheza susținută în debutul proiectului de către Preasfinția Sa va aborda tema pregătirii creștinului pentru Sfântul și Marele Post.
Cateheza se va desfășura sâmbătă seara, 15 februarie 2020, după slujba Vecerniei, la Centrul Eparhial din Via Ardeatina, Nr. 1741, Roma.
Vă așteptăm cu multă bucurie!

Hits: 0

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com