3207037955

Duminică, 14 octombrie comunitatea noastră, a fost vizitată de doctorul Alberini Alessandro, medic responsabil a Consultoriului din Viterbo, unde majoritatea mamelor, pe durata sarcinii sunt acompaniate spre momentul naşterii.

Nu este puţin lucru ca în delicatul moment al vieţii în care aşteptăm un copil, împreună cu pregătirea duhovnicească atât de necesară să avem şansa de a fii ajutaţi şi îndrumaţi de un personal medical bine pregătit şi mai ales uman.

Ca semn al respectului şi mulţumirii faţă de profesionalismul şi dăruirea prin care medicul Alessandro Alberini împreună cu colaboratorii săi, dă dovadă în fiecare zi, parohia noastră adorit să mulţumească ş ica semn de recunoştinţă, i-a dăruit o icoană înfăţişând pe Maicii Domnului dimpreună cu Sfânta Elisabeta, modele de maternitate mântuitoare în credinţa noastră.

Firesc şi necesar este să susţinem şi să recunoaştem meritul tuturor celor care susţin şi ajută familia şi naştere de copii ca binecuvântare a lui Dumnezeu.

a consemnat Andreea Bianca Joian